Podologia

VitaPedis

Czym jest podologia?

Podologia to dziedzina profesjonalnej kosmetologii, która specjalizuje się w leczeniu oraz profilaktyce zmian chorobowych stóp i paznokci. Stanowisko Podologa należy do zawodów paramedycznych. Ich praca jest ściśle powiązana z lekarzami, diabetologami, ortopedami czy technikami obuwia. 

Podologia rozpoznaje przyczyny zmian chorobowych w obszarze stóp i paznokci oraz je eliminuje stosując specjalistyczne zabiegi manualne oraz instrumentalne. 

VitaPedis

Kim jest podolog?

Specjalista Podologii – Podolog diagnozuje, zleca i prowadzi terapie dostosowane do indywidualnego schorzenia pacjenta w obszarze stóp i paznokci.

Szeroka wiedza podologa zazwyczaj wykorzystywana jest zdecydowanie za późno. Wiele pacjentów pierwszego kontaktu ze specjalistą szuka dopiero w bolesnych następstwach nieumiejętnego wykonywania pedicure, niewłaściwego skracania paznokci czy noszenia niedopasowanego obuwia.  

Zaniedbania po stronie higieny lub ignorowanie pozornie niegroźnych zmian w obszarze płytki paznokciowej prowadzi do rozwoju poważnych infekcji, których leczenie jest długotrwałe i kosztowne. 

Pamiętaj jednak, że podolog to nie lekarz, a specjalista zajmujący się usuwaniem patologicznych zmian na stopach i ich profilaktyką, a jego profesja bardziej wiąże się z kosmetologią, aniżeli z medycyną.

VitaPedis

Kiedy udać się do podologa?

Odczuwasz nadmierny ucisk podczas noszenia obuwia? 

Widzisz, że Twoje paznokcie nie rosną w prawidłowy sposób, co powoduje odczucie bólu? 

Dokuczają Ci zmiany chorobowe w obszarze stopy? 

Nie musisz mierzyć się z tymi dolegliwościami sam!

Wizyty u podologa są zalecane w każdym przypadku, kiedy odczuwasz ból, dyskomfort czy ucisk w obszarze stóp i paznokci.

Pamiętaj jednak, że terapia podologiczna nie zawsze jest konieczna.

Jeżeli chcesz zapobiegać, zamiast leczyć – korzystaj cyklicznie z zabiegów profilaktycznych. Zadbane stopy i paznokcie to podstawa dobrego samopoczucia! 

VitaPedis

Sprawdź ofertę zabiegów podologicznych!