Usuwanie odcisków i modzeli Wrocław

VitaPedis Wrocław

Zabiegi usuwania modzeli i odcisków

Jeżeli borykasz się z nieestetycznymi zmianami na skórze, które powodują dyskomfort i utrudniają codzienne funkcjonowanie, to jesteś we właściwym miejscu.
 
W Vitapedis Wrocław specjalizujemy się w profesjonalnym i bezpiecznym usuwaniu modzeli i odcisków, pomagając pacjentom odzyskać piękno swojej skóry i odzyskać pewność siebie.

Skuteczne zabiegi usuwania modzeli i odcisków we Wrocławiu

Usuwanie odcisków i modzeli Wrocław

Wytyczne dotyczące leczenia

Odciski powstają jako zasadniczo normalna reakcja fizjologiczna skóry na nacisk i/lub tarcie. Skóra reaguje zgrubieniem warstwy rogowej (modzeli), ale to właśnie późniejsze zgrubienie powoduje wzrost ucisku. Następuje błędne koło, w wyniku którego zrogowaciały stożek wnika w skórę, co może powodować ogromny ból. Przyczyna nieprawidłowego nacisku może być wewnętrzna (nieprawidłowości kształtu stopy, takie jak palce młotkowate lub RZS) lub zewnętrzna (zbyt ciasne buty i/lub forsowne bieganie, obserwowane u sportowców). Często oba występują w połączeniu. 
 
Wyróżnia się dwa rodzaje odcisków:
  • odciski miękkie, umiejscowione zwykle między dwoma palcami stóp (nie bez znaczenia jest tu także maceracja skóry na skutek wydzielania potu),
  • odcisk twardy.
Często są bardzo bolesne. Powodem bólu jest rdzeń (tzw. korzeń) w kształcie stożka, który z biegiem czasu wrasta coraz głębiej w stopę. Może on przebić tkankę miękką i dotrzeć nawet do okostnej.
 
Nadmierne modzele i odciski są powszechne u diabetyków i pacjentów z zapaleniem stawów, dlatego leczenie jest dla nich najbardziej pożądane.
 
Ryzykiem u diabetyków, zwłaszcza jeśli występuje również neuropatia, jest rozwój owrzodzeń.
 
Leczenie powinno mieć na celu zwalczanie przyczyn, ale także uśmierzanie (niekiedy silnego) bólu.
 
Ryzyko powstawania owrzodzeń w okolicy zmian hiperkeratotycznych jest większe, jeśli chory zastosuje dostępne w aptece maści na odciski o działaniu złuszczającym. Znajdujące się w ich składzie substancje, m.in. kwas salicylowy, sprawiają, że skóra na stopie staje się podatna na uszkodzenia.
 
Częstość występowania odcisków i modzeli wzrasta wraz z wiekiem, a stan ten występuje nieco częściej u kobiet.
Usuwanie odcisków i modzeli Wrocław

Porady

1. Przede wszystkim należy zadbać o dobre obuwie lub wkladki z uwzględnieniem punktów nacisku i wystarczającą ilość miejsca na palce.

2. Odradza się noszenie butów na wysokim obcasie.

3. Zaleca się wycięcie odcisków.

4. Zalecane jest stosowanie odciążeń piankowych, silikonowych pierscionków jeżeli odciski są w okolicy między palcami. Ta procedura natychmiast zmniejsza dolegliwości bólowe.

5. Twarde odciski najlepiej usunąć całkowicie. Należy pamiętać, jeżeli nie usunie się przyczyny – nastąpi nawrót.

6. Porady podologa mogą być przydatne, zwłaszcza dla diabetyków.

Nie musisz mierzyć się z tymi dolegliwościami sam!

Wizyty u podologa są zalecane w każdym przypadku, kiedy odczuwasz ból, dyskomfort czy ucisk w obszarze stóp i paznokci.

Pamiętaj jednak, że terapia podologiczna nie zawsze jest konieczna.

Jeżeli chcesz zapobiegać, zamiast leczyć – korzystaj cyklicznie z zabiegów profilaktycznych. Zadbane stopy i paznokcie to podstawa dobrego samopoczucia! 

VitaPedis

Sprawdź pozostałą ofertę zabiegów podologicznych!